Cart

SSS

Sık Sorulan Sorular

Burdan Merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Ayağında ağrı olan bir kişinin nereye başvurması gerekiyor ?

Öncelikle ayak konuları ile ilgili bir doktora başvurmakta fayda vardır. Ayaktaki ağrının tıbbi teşhisini koymak için normal bir muayene yapıldıktan sonra, ayağın yapısı ve fonksiyonunu değerlendirmek için mutlaka dinamik ölçüm ve analiz de gereklidir.

Ayak fonksiyonlarının dinamik ölçümünü ve fonksiyonunu değerlendirmek için mağazamız son derece uygundur. Bir insanin ayağı ayakta dururken, koşarken, yürürken farklı basabilir. Bu yüzden dinamik ölçüm ile fonksiyonellerin değerlendirilmesi önemlidir. Dinamik ölçüm, yürürken ve koşarken yapılan ölçümdür. İnsanların günlük aktivitesine ve yaptığı ise uygun analiz ve test yapmak gerekiyor. Örneğin günlük hayatta aktivitesi fazla olanların; yani ayakta fazla duranlar ile fazla yürüyüş yapanların analizlerini statik ve yürürken yapıyoruz. Sporcuların ve spora başlayanların analizlerini ise, statik, yürürken ve koşarken olmak üzere kapsamlı olarak yapıyoruz.

Bilgisayarlı bir sistem mi kullanıyorsunuz ?

Evet. Kullandığımız sistemler, tamamen özel yazılımlara sahip bilgisayarlı ileri teknolojik sistemlerdir. Ölçüm verileri tamamen ayak fonksiyonlarını değerlendirmek üzere hazırlanmış özel bir bilgisayar programı tarafından değerlendirilmekte ve program verilerine göre kişiye özel tabanlık tasarımı yapılmakta ve de ayakkabı önerisinde bulunmaktadır. Yine bu detaylı bilgisayar verileri uzmanlar tarafından kullanılarak ileri düzeyde yorum ve çözümler yapılabilmektedir.

Sorunları yönelik ürettiğiniz çözümler nelerdir ?

Öncelikle ‘ayakkabı seçimi nasıl yapılır, ayağınıza uygun bir ayakkabı nasıl olmalıdır, iyi bir ayakkabının özellikleri nelerdir’ vb. konularda insanları bilgilendiriyoruz. Gerekli bilgilendirmenin ardından nasıl yürünmesi ve nasıl koşulması gerektiğini anlatıyoruz. Ölçümler doğrultusunda, ayağı destekleyecek ayak egzersizleri önerisinde bulunuyoruz ve kişiye özel tabanlık veriyoruz. Kişiye özel tabanlık çok önemlidir. Bugün ortopedik diye bahsedilen tabanlıklar, genel anlamda ortalama bir tabanlıktır. Halbuki her insanın farklı bir ayak yapısı vardır. Hatta her insanın sağ ve sol ayakları bile birbirinden farklı olabilir. Dolayısıyla tabanlık tasarımı kişinin ayak yapısı ve fonksiyonlarına göre, kişinin kilosu, rahatsızlığı ve aktivitesine (yürüyüş, spor) göre de uygun sertlikte tabanlık materyali seçilerek yapılmalıdır. Bunlar çok önemli kıstaslardır. Mağazamızda kişilerden alınan bilgiler ve ölçüm sonuçlarına göre tamamen bilgisayar destekli kişiye özel tabanlık tasarlanıp üretilmektedir.

Bizim ürettiğimiz çözüm tamamen kişiye özel oluyor. Anlattığımız çözümler, sunduğumuz öneriler, sadece o kişiye aittir. Bir başkası için kullanılamaz.

Kişiye Özel Aykkabıyı Nasıl Yapıyorsunuz?

Mağazamızda mevcut analiz cihazlarımızla ayak tabanlarınızın görüntüsünü alıyoruz  daha sonra ayağınızı çizerek tarak ölçülerinizi ve künye ölçülerinizi alıyoruz daha sonra ayak uzunluğunuzu alıp birlikte model beğeniyoruz 1 hafta süre sonunda sizi provaya çağırıyoruz ayağınıza uygun ise teslim gerçekleştiriyoruz.

Ürünlerinizi hemen teslim ediyor musunuz?

Ürünlerin teslim süresi 7 iş günü olmasına rağmen yoğunluktan bazen 15 iş gününü bulabilmektedir.

Eğer mağazanıza gelemiyorsak yinede sipariş verebilirmiyiz?

Evet.Sizinle telefonda konuşmamız sonucunda bize gerekli bilgileri sağlarsanız sizin için ayakkabı ve terlik yapabilir ve adresinize  gönderebiliriz.
Gerekli bilgiler Ayak çizimi ve ölçüler nasıl yapılacağını size anlatıyoruz.
Lütfen bizi arayınız.

Eğer Ürünlerinizden Memnun kalmazsak ne yapacagız

Genel olarak ayakkabı modelini ayağınıza uygun biçimde beraber seçiyoruz,ayak ölçülerinizi çok intizamlı alıyoruz fakat özel ölçüye göre yapıldıgından bazen aksaklıklar çıkabilmektedir.Fakat provada tüm sorunları not ediyor atölyemize iletiyor ve sorununuza çözüm getiriyoruz.Siz daha sonrasında ürününüzü sıkıntısız alıyorsunuz.

Kemik Çıkıntısı olduğunda ne yapıyorsunuz?

Ayakkabılarda tarak ölçüleri genel olarak standart olmaktadır fakat kemik çıkıntılarınızdan dolayı bu ölçüler sizde değişecektir buda sizin daha büyük numara giymenize neden olacaktır bu da ayağınızda deformitelere yol açmaktadır.Biz ise tarak ölçülerinize göre ayakkabınızı tasarladığımızdan eski numaranızı kullanmaya devam edersiniz.

Kişiye Özel Ayakkabılar

Ayakkabılarımızı iki kategoride değerlendirmemiz gerekiyor.
Birincisi çocuklar için yapılan botlar,ikincisi büyükler için yapılan botlar ve ayakkabılar.
Çocuklar için yapılan botlardaki özellikler tamamen ayaktaki problemi giderici ve direkt müdahale eden ürün olmasıdır.
Hazırdaki ortopedik ayakkabılardan farkını en iyi şöyle izah edebiliriz.
Hazırdaki ortopedik botlarımızı bir ağrı kesici ve rahatlatıcı gibi düşünmeliyiz.
Ismarlama yapılan botlarımızın özelliği bir antibiyotik yani problemi gölgeleyici değil ortadan kaldırıcı olmasıdır.
Bu tip ürünleri doktorlarımız gerekli gördüğü taktirde çocuğun ayak numarasının alınmasıyla beğenilecek modeller ve renkler üzerinden 10 gün içinde teslim ediyoruz.
Büyükler için yapılan bot ve ayakkabılar çeşitli ayak problemlerine göre yapılmaktadır.
Bunlardan bazıları düz tabanlık, ayaktaki kısalıklar, ayak numara farklılıkları, şeker hastaları ve cihaz kullanan hastalardır.
Yaptığımız modelleri genelde alışılan modellerin dışında biraz daha görselliği ön planda tutarak hazırlamaya çalışıyoruz.
Kısalıklı yapılan ayakkabılarda içten yaparak dış görüntüsünün bozulmamasını sağlıyoruz.
Bu ürünlerimizi müşterimize en iyi bir şekilde sunmaya çalışıyoruz.
Hepsi tamamen deri olup alt tabanları istek doğrultusunda kösele veya lastik yapılabiliyor.

Ayak ölçüsü alınarak yapılan tabanlıklar ise iki gün içerisinde teslim edilmektedir.
Topuk dikeni tedavisinde,taban düşüklüğünde,bacak kısalıklarında denge sağlayıcı,
metetars çökmelerinde, bilek dönmelerinde kullanılan tabanlıklar üstü deri olduğundan sağlığı da ön planda tutar.